Głusk: Halowy turniej o puchar wójta


Kibice piłki nożnej w ten weekend nie będą szukać dodatkowych zajęć. Ci z gminy Głusk mają podwójny powód do zadowolenia, ponieważ w piątkowy wieczór 10 lutego po zimowej przerwie rusza LOTTO Ekstraklasa, a dwa dni później w hali Zespołu Szkół w Mętowie odbędzie się drugi Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Głusk. W otwartych dla publiczności zawodach, które rozpoczną się o 9.00, zagra dwanaście ekip, w tym obrońcy tytułu sprzed roku, czyli „Czarne Konie” z Mętowa. Na początku rywalizacja będzie się odbywać w czterech grupach, z których do kolejnej fazy turnieju awansują po dwie najlepsze. W pierwszej zagrają Żabia Wola, FC Dominów i „Team Spirit” Ćmiłów. W drugiej o awans powalczą „Czrane Konie” z Mętowa, FC Mętów i „Ave” Głuszczyzna. Grupa C to „Atletic” Prawiedniki, „Old Boy’e” Głusk i „Wilki” Wilczopole, zaś w czwartej grupie zmierzą się „Tiki Taka” Kalinówka, AS „Roma” Dominów i „Jutrzenka” Ćmiłów.

W każdej drużynie mogą zagrać piłkarze tylko z gminy Głusk, w tym co najmniej dwóch, którzy ukończyli 30 lat, przy czym jeden stale musi występować na placu gry.

Oprócz pucharów dla najlepszych drużyn będą nagrody indywidualne dla najskuteczniejszego strzelca i najlepszego bramkarza turnieju.

Do kibicowania zespołom podczas niedzielnych zmagań zachęcają wójt i Gminny Ludowy Klub Sportowy Głusk.

(fot. arch. UG Głusk)