Głusk: Kalinówka liczy na głosy


Po sukcesach na Dożynkach Województwa i Powiatu Lubelskiego Oraz Gminy Głusk wieniec, przygotowany przez mieszkańców Kalinówki ma szansę na kolejne trofeum. Tym razem może zostać najładniejszą kompozycją w konkursie wieńców dożynkowych, organizowanym przez Kurier Lubelski.

By tak się stało jest potrzebna jak największa liczba głosów, które można oddać za pomocą SMS albo na Facebook’u.

Wieniec, który przygotowali mieszkańcy Kalinówki z sołtyską Renatą Ryś na czele, ma kształt korony z kolorową kulą i jest zakończony krzyżem. Kompozycja wysokości prawie 265 centymetrów została wykonana z tegorocznych kłosów zbóż, lnu, prosa, słomy, sznurka i kwiatów.
Wnętrze wieńca przedstawia cykl pór roku, symbolizujący różne okresy w życiu ludzi zajmujących się rolnictwem. Cykl rozpoczyna się jesienią, kiedy rolnik sieje, a kończy latem, kiedy zbiera plony.

Na Dożynkach Województwa i Powiatu Lubelskiego w Radawcu kompozycja z Kalinówki zdobyła trzecie miejsce w konkursie wieńców tradycyjnych, a tydzień później wygrała konkurs na Dożynkach Gminy Głusk w Dominowie.

By poprzeć tę propozycję w konkursie Kuriera Lubelskiego trzeba wysłać SMS o treści „WIENIEC.24″ pod numer 72355 albo oddać głos na Facebook’u.

Głosowanie trwa do południa 18 września, a wyniki mają być ogłoszone dzień później.

(fot. CKiP Gminy Głusk w Dominowie)