Głusk: Konkurs fotograficzny dla przedszkolaków


Mają zaledwie po kilka lat, ale z robieniem zdjęć radzą sobie znakomicie. Mowa o przedszkolakach z gminy Głusk, które wzięły udział w pierwszym z cyklu konkursów fotograficznych pod hasłem „Cztery pory roku – krajobrazy gminy Głusk”.

Do organizatorów ze Szkoły Podstawowej w Mętowie zimowe zdjęcia nadesłało 15 autorów. Najlepsze, według jury, wykonał Bartosz Kamiński z SP Mętów, na drugą nagrodę zasłużyła Łucja Wrona z Publicznej Szkoły Podstawowej w Prawiednikach, a trzecią odebrał Kajetan Furtak z SP Mętów.

Członkowie komisji przyznali również siedem wyróżnień dla: Kai Amborskiej, Agaty Kuli, Adama Szafrańca, Michała Stępnia i Karola Świrka z SP Mętów oraz Tomasza Wiśniowskiego i Maksymiliana Wrony z PSP w Prawiednikach.

Uroczyste podsumowanie pierwszego z czterech konkursów odbyło się w środę 28 marca w szkole w Mętowie, ale jego pomysłodawcy już zachęcają do robienia kolejnych fotografii.

Propozycja jest skierowana do wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym z gminy Głusk. Każde może zgłosić maksymalnie trzy propozycje, które teraz będą dotyczyć wiosennych krajobrazów, a w kolejnych edycjach – letniej i jesiennej scenerii – przypomina Katarzyna Brzuszkiewicz z oddziałów przedszkolnych SP w Mętowie, która koordynuje konkurs razem z Agnieszką Stadnik.

Szczegółowe informacje w tej sprawie można uzyskać osobiście w sekretariacie szkoły, telefonicznie pod numerem: 81 751 86 22 albo za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: cztery.pory.roku2018@gmail.com.