Głusk: Kto chce pojechać na spektakl rosyjskich lalkarzy?


Dom kultury w Dominowie organizuje wyjazd do Lublina na spektakl Teatru Lalek Nowosybirskiego Państwowego Instytutu Teatralnego z Rosji. Widowisko pod tytułem „Pochowajcie mnie pod podłogą” w ramach 50. Ogólnopolskich Spotkań Lalkarzy, odbędzie się w niedzielę 20 maja, ale mieszkańcy gminy Głusk, którzy chcą je obejrzeć powinni się zgłaszać jak najszybciej.

Propozycja jest skierowana do dzieci i młodzieży w wieku co najmniej 10 lar oraz ich opiekunów. Udział w spektaklu jest bezpłatny, a zgłoszenia są przyjmowane do 12 maja osobiście w Domu Kultury w Dominowie bądź telefonicznie pod numerami: 81 751 90 05 lub 607 667 300.

Artyści, którzy przyjadą z Rosji, to studenci czwartego roku Nowosybirskiego
Państwowego Instytutu Teatralnego, którego opiekunem jest Elmira Kurilenko. Przygotowany przez nich spektakl opowiada historię chorowitego chłopca, który mieszka z babcią i dziadkiem. Ze względu na chorobę Sasza Sawielew nie wie czym jest radość wieku dziecięcego, a na co dzień zmaga się z potokiem babcinych przekleństw, nakazów i zakazów. Jego historia jest opowiedziana z polotem i niebanalnym poczuciem humoru, pokazując świat bez prostego podziału na czerń i biel.

Widowisko jest oparte na scenariuszu współczesnego pisarza Pawła Sanajewa, ale na potrzeby adaptacji scenicznej zostało znacznie skrócone i przystosowane do specyfiki teatru lalek.

Historię Saszy Sawielewa będzie można obejrzeć w niedzielę 20 maja o 14.30 podczas jubileuszowych, organizowanych po raz 50., Ogólnopolskich Spotkań Lalkarzy, którym towarzyszą spotkania z wybitnymi artystami i kolorową sztuką teatralną oraz wiele innych atrakcji.