Głusk: Nie ma mocnych na „Czarne Konie” (foto)


„Czarne Konie” z Mętowa po raz drugi wygrały Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Głusk. W zawodach, które odbyły się w miniony weekend w hali Zespołu Szkół w Mętowie, wzięło udział 12 zespołów. Najpierw drużyny rywalizowały w czterech grupach, z których do kolejnej fazy turnieju awansowały po dwie najlepsze.

W finale „Czarne Konie” pokonały zespół „Ave” Głuszczyzna 4:0, a w meczu o trzecie miejsce „Team Spirit” Ćmiłów wygrał z Żabią Wolą 4:1. W spotkaniu o piąte miejsce drużyna „Old Boy’e” GLKS Głusk zwyciężyła „Tiki Takę” Kalinówkę 3:2, a mecz o 7 miejsce pomiędzy „Jutrzenką” Ćmiłów a „Wilkami” Wilczopole zakończył się wynikiem 5:1.

„Czarne Konie” mają w swoich szeregach także najskuteczniejszego strzelca. Tytuł ten odebrał Łukasz Próchno, który zdobył 6 goli, a za najlepszego bramkarza turnieju kapitanowie poszczególnych drużyn wybrali Kacpra Przybysławskiego z „Jutrzenki” Ćmiłów.

W zwycięskiej ekipie zagrali: Piotr Gęca, Rafał Rubaszko, Kamil Bryda, Damian Bryda, Krzysztof Sienkiel, Andrzej Czajka, Łukasz Próchno i Andrzej Rubaszko.

Puchary i statuetki indywidualne dla najlepszych zespołów i zawodników wręczali doradca wójta gminy Głusk Urszula Paździor i przewodniczący rady gminy Jacek Smagała, a turniej otworzył wójt Jacek Anasiewicz.

(fot. UG Głusk)