Głusk: Orkiestra dęta na gali w Bychawie


Publiczność Międzynarodowych Gal Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Bychawie lubi i docenia muzyków z gminy Głusk. Gdy przed rokiem zespół debiutował na tej imprezie zajął w głosowaniu widzów drugie miejsce, a teraz poprawił swoje notowania i zdobył pierwszą nagrodę.

Goście organizowanej już po raz dwudziesty gali w Zespole Szkół im. księdza Antoniego Kwiatkowskiego w Bychawie, docenili Orkiestrę Dętą Gminy Głusk pod batutą Dariusza Lewandowskiego za wykonanie ośmiu utworów. Były to: „Orkiestry Dęte”, „Mitternacht in Moskau”, Polka Concerto „Happy Band”, „My way”, „Quando Quando”, „Jambalaya”, „Aloha ohe” i „Lornetka”. Ponadto wspólnie z Młodzieżową Orkiestrą Dętą z Bychawy muzycy z gminy Głusk zaprezentowali jeszcze „Tijunana Taxi”, „Sway” i „Walca Barbary” z filmu „Noce i Dnie”.

Łącznie w jubileuszowej imprezie wzięło udział 10 orkiestr, które oprócz występów na scenie popularnego „kwiatka” zaprezentowali się mieszkańcom Bychawy i ich gościom podczas przemarszu z placu szkolnego do miejscowego kościoła parafialnego. Wśród zespołów, które przyjechały do Bychawy były grupy m.in. z: Motycza, Poniatowej, Niedrzwicy, Wilkołaza, Strzyżewic i gospodarze z Bychawy oraz dwie zagraniczne orkiestry z Korca i Obroszyna na Ukrainie.

Duża wkład w sukces orkiestry z gminy Głusk miała grupa mieszkańców, która dopingowała swoich reprezentantów brawami, okrzykami i poparciem w głosowaniu publiczności. Wśród najbardziej aktywnych kibiców były „Głuskowianki” z Zespołu Śpiewaczego Gminy Głusk, które wcieliły się w role cheerleaderek.

(fot. Orkiestra Dęta Gminy Głusk)