Głusk: Podatki bez zmian, będą wnioski o dotacje na rewitalizację


Rada Gminy Głusk uchwaliła na sesji w czwartek 26 października podatki na 2018 rok. Najważniejsze stawki za nieruchomości, środki transportu i podatek rolny będą takie same jak obecnie.

Wójt Jacek Anasiewicz przekonuje, że gmina nadal chce się dynamicznie rozwijać i być atrakcyjnym miejscem do inwestycji dla nowych mieszkańców, a dotychczasowe stawki podatkowe są rozsądne.

Ponadto podczas czwartkowej sesji radni wpisali do Wieloletniej Prognozy Finansowej 11 milionów złotych, przeznaczonych na realizację inwestycji zapisanych w Lokalnym Programie Rewitalizacji. – Taka decyzja była potrzebna, byśmy mogli złożyć wnioski o przyznanie dotacji na konkretne pomysły, zawarte w tym programie, ponieważ nabór kończy się 13 listopada – wyjaśnia w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową Jacek Anasiewicz.

Z Regionalnego programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego samorząd chce pozyskać pieniądze m.in. na: rozbudowę świetlic w Ćmiłowie i Wilczopolu, budowę boiska i rewitalizację stawów w Dominowie, modernizację boiska i przebudowę drogi w Wilczopolu oraz zagospodarowanie działki w Żabiej Woli, na której ma powstać plac zabaw. Decyzji o podziale środków z RPO można się spodziewać na początku 2019 roku, ale część zadań, na przykład budowa boiska w Dominowie, będzie realizowana wcześniej. Większość inwestycji jest planowana na lata 2021 – 2022.