Głusk: Rusza rozbudowa szkoły w Kalinówce


Rozbudowa budynku Zespołu Szkół w Kalinówce oficjalnie rozpoczęta. W poniedziałek 30 października Gmina Głusk podpisała umowę z firmą „Budimex”, która zajmie się realizacja inwestycje wartej ponad 16,5 miliona złotych i przekazała plac budowy.

Do najnowszej części istniejącego obiektu zostanie dobudowana jedna kondygnacja i dodatkowa część z pomieszczeniami dydaktycznymi, a oprócz tego, od podstaw zostanie wybudowana sala sportowa z prawdziwego zdarzenia. – Wykonawca zapowiedział, że od razu rozpoczyna prace, które będą podzielone na kilka etapów. Na początek zostanie dobudowana nowa część budynku, która powinna być gotowa do połowy sierpnia przyszłego roku. Zgodnie z harmonogramem do końca października 2018 roku ma potrwać budowa nowej kondygnacji, a sala sportowa powinna być gotowa w grudniu 2019 roku – informuje wójt Gminy Głusk Jacek Anasiewicz.

Dobudowane piętro będzie ponad 250 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, a w dodatkowym skrzydle będą kolejne ponad 2 tysiące metrów. W sali sportowej uczniowie będą mieć boisko o wymiarach 12 x 24 metry, z widownią na 90 miejsc, antresolą, szatniami i łazienkami oraz siłownią, salą do gimnastyki korekcyjnej i widokową antresolą, a budynek będzie wyposażony w panele fotowoltaiczne i pompy ciepła.

Do 85 procent kosztów netto tych robót gmina może otrzymać z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Dotacja na wykonanie nadbudowy już jest przyznana, natomiast decyzji w sprawie dofinansowania rozbudowy i budowy sali sportowej można się spodziewać do końca roku.