Głusk: Sieć pożyteczna i bezpieczna


Młodzież doskonale radzi sobie w internecie, ale nie zawsze zdaje sobie sprawę, ze może być ofiarą niebezpiecznych zjawisk w sieci. Tego jak je rozpoznawać i im przeciwdziałać uczniowie, rodzice i nauczyciele z gminy Głusk uczyli się na warsztatach, które były elementem projektu „Bezpiecznie w sieci – razem dla bezpiecznego dzieciństwa w gminie Głusk”.

Przez kilka ostatnich tygodni w szkołach w Mętowie, Wilczopolu-Kolonii, Prawiednikach i w Kalinówce odbywały się warsztaty, spotkania i zajęcia, na których uczestnicy szukali odpowiedzi na pytanie co zrobić, by korzystanie z internetu było pożyteczne i bezpieczne. Podsumowaniem projektu była konferencja, która odbyła się w poniedziałek 18 grudnia w Szkole Podstawowej w Kalinówce.

Pieniądze na ten cel Gmina Głusk pozyskała z rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017″. Budżet całego projektu to 81 tysięcy 400 złotych, z czego aż 80 tysięcy 400 złotych to dofinansowanie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dyrektor Samorządowego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół Gminy Głusk Anna Grzywaczewska uważa, że to dobrze zainwestowane pieniądze:


Pobierz

Dyrektor Grzywaczewska przyznaje, że choć zakres merytoryczny projektu był bardzo szeroki wszystkich tematów nie udało się wyczerpać, dlatego już zapowiada starania o pieniądze na kolejne pomysły:


Pobierz

Szacuje się, że w zakończonym w poniedziałek projekcie wzięło udział około 1,5 tysiąca osób, w tym 1000 dzieci i młodzieży, 200 rodziców, 140 nauczycieli i 160 mieszkańców gminy Głusk.

(fot. P. Sędłak/SP w Kalinówce)