Głusk: Starostowie dożynek 2017


Edyta Zając z Kalinówki i Karol Kocemba z Wilczopola Kolonii będą pełnić funkcje starostów podczas tegorocznych Dożynek Gminy Głusk. Rolnicy podziękują za plony podczas uroczystości, która odbędzie się w pierwszą niedzielę września w Dominowie.

Edyta Zając wspólnie z mężem od 2003 roku prowadzi gospodarstwo o powierzchni 35 hektarów, nastawione na uprawę zbóż, w tym przede wszystkim rzepaku, pszenicy i kukurydzy. Państwo Zającowie osiągają wysokiej jakości plony dzięki wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu i stosowaniu najnowszych technologii upraw roślin. Mają troje dzieci, a mąż pani Edyty jest zawodowym strażakiem w Świdniku.

Starosta dożynkowy Karol Kocemba w Wilczopolu Kolonii razem z rodzicami prowadzi gospodarstwo 11-hektarowe, w którym uprawia rzepak, pszenicę, jęczmień. Zawodowo zajmuje się szkoleniem rolników w zakresie chemizacji i obsługi kombajnu zbożowego, a także przeprowadza badania techniczne opryskiwaczy. Oprócz tego jest kierowcą w Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilczopolu.

Tegoroczne dożynki odbędą się na placu przy Urzędzie Gminy Głusk w Dominowie 3 września, a ich gwiazdą będzie discopolowa grupa „Power Play”, znana m.in. z przebojów „Lubisz to lubisz” czy „Co ma być to będzie”.