Głusk: Umowa na boisko w Dominowie podpisana


411x0_boisko-w-dominowie-umowa

Gmina Głusk podpisała umowę z firmą, która w Dominowie wybuduje boisko piłkarskie z prawdziwego zdarzenia. Obiekt z trybunami i zapleczem będzie kosztować prawie 2 miliony 220 tysięcy złotych i powinien być gotowy jesienią przyszłego roku.

Przy już istniejącym „Orliku” powstanie nie tylko pełnowymiarowe trawiaste boisko, ale również zadaszona trybuna i zaplecze sanitarno-szatniowe. Teren będzie oświetlony, ogrodzony i zostaną wybudowane drogi dojazdowe.Na razie samorząd jest przygotowany na sfinansowanie robót z własnych środków, ale gmina ma nadzieję, że część pieniędzy uda się pozyskać ze źródeł zewnętrznych, na przykład z ministerstwa sportu albo z funduszy unijnych.

Wójt Jacek Anasiewicz nie ma wątpliwości, że taki obiekt jest potrzebny, ponieważ boiska istniejące przy szkołach nie są pełnowymiarowe i nie spełniają wymogów, m.in. rozgrywek ligowych. Dlatego miejscowy klub piłkarski rozgrywa swoje mecze poza gminą. Ponadto nowy obiekt w przyszłości ma być wykorzystywany także na inne imprezy sportowe i rekreacyjne.

Wykonawca robót zadeklarował, że pierwsze prace rozpocznie jeszcze w tym roku, a termin realizacji całej inwestycji został wyznaczony na koniec października 2018 roku.