Głusk: Wielkanocna oferta centrum kultury


Sklepy są pełne wielkanocnych symboli i ozdób, ale te wykonane własnoręcznie cieszą szczególnie. Mieszkańcy gminy Głusk, którzy chcą nauczyć się zdobienia pisanek czy wykonywania palm mogą wziąć udział w świątecznych warsztatach, które organizuje Centrum Kultury i Promocji Gminy Głusk w Dominowie.

Cykl spotkań rozpocznie się już w piątek 17 marca o 10.00 w remizie strażackiej w Prawiednikach, a 29 marca o tej samej porze w świetlicy w Majdanie Mętowskim. W obydwu przypadkach zajęcia poprowadzą panię z Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, które będą uczyć na przykład zdobienia pisanek… sznurkiem i kwiatami ze wstążek. Z kolei w przyszłą środę 22 marca o 17.00 w szkole w Kalinówce i 3 kwietnia o 14.00 w domu kultury w Dominowie odbędą się warsztaty zdobienia pisanek i wykonywania kompozycji kwiatowych.

Wolne miejsca jeszcze są, ale organizatorzy proszą zainteresowanych o wcześniejsze zgłoszenia, by wszystkim uczestnikom zapewnić odpowiednią ilość materiałów. Warsztaty są bezpłatne.

W piątek 24 marca o 13.00 dom kultury w Dominowie organizuje odpłatne zajęcia wykonywania palm wielkanocnych. Koszt to zaledwie 15 złotych. Zgłoszenia zarówno na warsztaty w Prawiednikach, Majdanie Mętowskim, Kalinówce i Dominowie są przyjmowane telefonicznie pod numerami: 81 75 19 005 i 507 667 300.

Ponadto od 29 do 31 marca w Urzędzie Gminy Głusk w Dominowie odbędzie się kiermasz Stowarzyszenia Misericordia. Odwiedzający urząd między 10.00 a 14.30 będą mogli zaopatrzyć się w oryginalne koszyki, zajączki, kurczaki i inne ozdoby wielkanocne, wykonane na zajęciach terapeutycznych przez podopiecznych stowarzyszenia, przy okazji wspierając autorów, ponieważ dochód będzie przeznaczony na ich potrzeby.

(fot. CKiP Gminy Głusk w Dominowie)