Głusk: Zapisy na piąty turniej piłkarski o Puchar Wójta


Drużyny z gminy Głusk, które chcą zagrać w tegorocznym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta mogą już składać deklaracje udziału w zawodach. Turniej odbędzie się w pierwszą niedzielę lipca na „Orliku” w Dominowie, a zapisy chętnych ekip trwają do 28 czerwca.

Amatorskie zespoły z gminy Głusk zagrają w takich zawodach już po raz piąty. W porównaniu z poprzednimi turniejami, w tegorocznym mogą wystąpić także zawodnicy, występujący na co dzień w rozgrywkach organizowanych przez Lubelski Okręgowy Związek Piłki Nożnej. Ważne, by byli mieszkańcami gminy Głusk.

Każda z ekip może się składać z 6 do 10 zawodników, ale jedna osoba może zostać zgłoszona tylko w jednej drużynie. W każdej musi się znaleźć, co najmniej, dwóch piłkarzy, którzy ukończyli 30 lat, przy czym na placu gry stale musi występować jeden.

Organizatorzy planują udział w rozgrywkach 12 zespołów, ale z jednej miejscowości można zgłosić maksymalnie dwa. Kolejna będzie wpisana na listę rezerwową i może wziąć udział w turnieju tylko pod warunkiem, że zgłosi się mniej niż 12 drużyn. O zakwalifikowaniu do rozgrywek decyduje kolejność zgłoszeń.

Oprócz pucharów dla najlepszych drużyn organizatorzy przewidują też nagrody dla najskuteczniejszego strzelca i najlepszego bramkarza turnieju.

Zespoły, które są zainteresowane tą propozycją powinny wypełnić odpowiedni formularz i jak najszybciej dostarczyć go do organizatorów. Można to zrobić osobiście, przekazując dokument do sekretarza gminy Bogusława Kukuryka lub wysyłając go za pośrednictwem poczty elektronicznej, na adres: sekretariat@glusk.pl. Losowanie grup odbędzie się 29 czerwca o 16.00 w Urzędzie Gminy Głusk w Dominowie, a szczegółowe informacje w tej sprawie można uzyskać telefonicznie pod numerami: 81 75 18 771 lub 662 108 258.

Do udziału w zawodach zapraszają wójt gminy Głusk i Gminny Ludowy Klub Sportowy. Ubiegłoroczne zawody wygrała Żabia Wola, druga była „AS Roma” Dominów, trzecie miejsce zajął zespół „Ave” Głuszczyzna, a czwarte „Jutrzenka” Ćmiłów. Zwycięzców tegorocznych zmagań poznamy 2 lipca