Głusk: Żeby dzieci były bezpieczne w sieci


Co najmniej 1,5 tysiąca osób, w tym 1000 dzieci i młodzieży, 200 rodziców, 140 nauczycieli i 160 mieszkańców gminy Głusk będzie zaangażowanych w różne przedsięwzięcia, których wspólnym celem jest rozpoznawanie i przeciwdziałanie niepożądanym zjawiskom w sieci.

Pieniądze na ten cel samorząd pozyskał z budżetu państwa, a wszystkie pomysły mają być zrealizowane w ciągu zaledwie kilku tygodni.Projekt pod nazwą „Bezpiecznie w sieci – razem dla bezpiecznego dzieciństwa w gminie Głusk” zainaugurowała w poniedziałek 27 listopada konferencja, która odbyła się w Szkole Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Wilczopolu Kolonii, a będą w nim brać udział także Szkoła Podstawowa w Kalinówce, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mętowie i Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Prawiednikach. Pieniądze na organizację warsztatów, spotkań, zajęć i konkursów, dotyczących przeciwdziałania cyberprzemocy, fali hejtu i innym negatywnym zjawiskom czyhającym na młodych użytkowników internetu, będą pochodzić z Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”.Gmina Głusk po raz drugi wzięła udział w konkursie wniosków o dofinansowanie i po raz drugi otrzymała dotację z tego programu. Uczestniczący w poniedziałkowej konferencji wójt Jacek Anasiewicz podkreśla, że obecny projekt jest niejako kontynuacją podobnego, który był realizowany przed rokiem:
PobierzKoordynator wojewódzki programu i kierownik Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Lublinie Dariusz Krzysztofik zwraca uwagę, że zainteresowanie pozyskaniem dotacji jest coraz większe, ale więcej jest także pieniędzy na realizację tego typu inicjatyw:


Pobierz

Łączny budżet całego projektu to 81 tysięcy 400 złotych, z czego dofinansowanie z programu „Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 – 2017″ Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji to aż 80 tysięcy 400 złotych.

(fot. SP w Wilczopolu Kolonii)