USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Wydarzenia kulturalne i sportowe Młodzi pływacy na mistrzostwach...

Aktualności kulturalne i sportowe

dwie dziewczyny
14.12
2021

Młodzi pływacy na mistrzostwach województwa

Podwójny sukces młodych pływaków z gminy Głusk w finałach Wojewódzkich Igrzysk Dzieci i Młodzieży. Podczas zawodów, które odbyły się w poniedziałek 13 grudnia w Lublinie, na najwyższym stopniu podium stanęły Kamila Bielak z Wilczopola-Kolonii i Zuzanna Starkiewicz z Kalinówki.

Zawody były rozgrywane w dwóch kategoriach. W igrzyskach młodzieży startowali uczniowie klas VII - VIII, a w mistrzostwach dzieci ich koledzy z klas VI i młodsi.

Kamila Bielak (na zdj.) z VIII klasy Szkoły Podstawowej w Wilczopolu-Kolonii okazała się najlepsza w stylu klasycznym, natomiast w mistrzostwach dzieci Zuzanna Starkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Kalinówce zwyciężyła na 50 metrów stylem dowolnym.

Reprezentacja Gminy Głusk podczas poniedziałkowych zawodów, rozgrywanych w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Lublinie, była większa. Tuż za podium Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży znalazła się Oliwia Grączak ze Szkoły Podstawowej w Mętowie, która była czwarta w stylu grzbietowym. W tych samych zawodach na 12 pozycji uplasowała się sztafeta dziewcząt z SP w Kalinówce, a ich młodsze koleżanki w igrzyskach dzieci 6 x 25 metrów stylem dowolnym zajęły 8 miejsce.

Ponadto w młodszej kategorii indywidualnie stylem motylkowym na 6 pozycji zawody ukończyli Jagoda Filimowicz i Maksymilian Małaj, a na 16 miejscu stylem dowolnym został sklasyfikowany Antoni Zając. Wszyscy są uczniami szkoły w Kalinówce.