USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Mobilna zbiórka nietypowych odpadów

IAS24

Mobilna zbiórka nietypowych odpadów
05.05
2020

Mobilna zbiórka nietypowych odpadów

W poniedziałek 4 maja w gminie Głusk rozpoczęła się mobilna zbiórka nietypowych odpadów. Mieszkańcy nigdzie nie muszą wozić elektrośmieci, starych mebli ani opon. Wystarczy wystawić je przed posesję rano w wyznaczonym dniu, skąd odbierze je firma, wykonująca tę usługę na rzecz gminy.

W łatwy i bezpieczny sposób można się pozbyć krzeseł, stołów, wersalek, opon oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, w tym pralek, lodówek, komputerów czy telewizorów. Ważne, by elektrośmieci były kompletne, ponieważ zdemontowany sprzęt lub same obudowy nie będą odbierane.
 
Po Głuszczyźnie i Mętowie, gdzie zbiórka odbyła się w poniedziałek, na wtorek 5 maja odpady powinni wystawić właściciele posesji w Ćmiłowie i Wólce Abramowickiej. Dzień później nietypowe odpady będą odbierane od mieszkańców Nowin, Prawiednik i Prawiednik Kolonii, a w czwartek 7 maja i piątek 8 maja - Kalinówki. Po weekendzie akcja jest planowana: w poniedziałek 11 maja w Abramowicach Kościelnych, Klinach, Majdanie Mętowskim, Wilczopolu i Wilczopolu-Kolonii, we wtorek 12 maja - w Abramowicach Prywatnych i Kazimierzówce, zaś w środę 13 maja - w Dominowie, także w blokach wielorodzinnych oraz w Żabiej Woli.
 
Powrót