USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Przed rozbudową świetlic w ramach...

IAS24

Przed rozbudową świetlic w ramach rewitalizacji
18.05
2020

Przed rozbudową świetlic w ramach rewitalizacji

Gmina Głusk czeka na oferty firm, które rozbudują świetlice w Ćmiłowie i Wilczopolu-Kolonii. To jedne z pierwszych inwestycji, które miejscowy samorząd zrealizuje w ramach wieloletniego programu rewitalizacji.

Do istniejącej świetlicy w Ćmiłowie trzeba dobudować nową trzykondygnacyjną część z łącznikiem na potrzeby świetlicy środowiskowej i garażem dla miejscowej OSP. Firma, która wygra przetarg, ma też zamontować windę dla osób niepełnosprawnych i instalację fotowoltaiczną, utwardzić dojazd do budynku i wykonać ogrodzenie oraz wyposażyć nowy obiekt.

Oferty można składać do 25 maja, a wszystkie prace mają być wykonane do końca listopada 2021 roku.
 
W tym samym czasie powinna zakończyć się rozbudowa obiektu w Wilczopolu-Kolonii. W tym przypadku do parterowego budynku ma być dobudowane poddasze użytkowe. Parte ma być tak urządzony, by znalazły się tutaj dodatkowy magazyn na sprzęt pożarniczy, pomieszczenia sanitarne i biurowe dla OSP oraz klatka schodowa. Z kolei na poddaszu będzie sala zebrań, zaplecze sanitarne i pomieszczenie socjalne. Zamówienie obejmuje również montaż instalacji fotowoltaicznej i zakup wyposażenia do świetlicy.

Firmy, które chcą zrealizować tę inwestycję mają czas na zgłaszanie ofert do 18 maja.

Wartość kosztorysową wszystkich zadań, zapisanych w projekcie "Kompleksowa rewitalizacja Gminy Głusk", szacuje się na ponad 11 milionów złotych. Do 85 procent kosztów netto będzie pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, 10 procent z budżetu państwa, a pozostałe środki to wkład własny Gminy Głusk.
 
Powrót