USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Będą pieniądze na oświetlenie uliczne

IAS24

Będą pieniądze na oświetlenie uliczne
09.07
2020

Będą pieniądze na oświetlenie uliczne

Gmina Głusk dostanie ponad 2 miliony 300 tysięcy złotych na budowę i modernizację oświetlenia drogowego. Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego ogłosił listę samorządów i instytucji, które otrzymają unijne pieniądze na inwestycje w energetykę i gospodarkę niskoemisyjną.

Spośród prawie 90 wnioskodawców dotacje trafią do 31. Gmina Głusk jest na liście rankingowej na wysokiej, ósmej pozycji, z projektem, którego wartość kosztorysową szacuje się na ponad 3 miliony 300 tysięcy złotych.
 
Pieniądze te mają być wykorzystane na budowę nowego oświetlenia i modernizację istniejącej sieci w różnych częściach gminy. - Wszędzie będziemy montować lampy LED. W ten sposób chcemy nie tylko poprawić bezpieczeństwo na naszych drogach, ale również zadbać o środowisko poprzez obniżenie emisji CO2 i ograniczyć koszty - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz.
 
Po ogłoszeniu listy rankingowej przez samorząd województwa kolejnym krokiem będzie podpisanie umowy o przyznaniu pieniędzy z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.
 
Wójt Jacek Anasiewicz prognozuje, że przetarg na modernizację oświetlenia będzie ogłoszony na przełomie 2020 i 2021 roku, a wcześniej gmina będzie szukać firmy, która zajmie się budową nowego oświetlenia.
Powrót