USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Boisko, bieżnia, trybuny - nowy...

IAS24

Boisko, bieżnia, trybuny - nowy obiekt sportowy w Wilczopolu Kolonii
13.07
2020

Boisko, bieżnia, trybuny - nowy obiekt sportowy w Wilczopolu Kolonii

Boisko w Wilczopolu Kolonii zostanie gruntownie zmodernizowane. Oprócz nowej murawy powstanie tutaj m.in. bieżnia, tor przeszkód i trybuny dla publiczności. Gmina Głusk ogłosiła przetarg na wykonanie robót, które są częścią kilkuletniego programu rewitalizacji, współfinansowanego z pieniędzy unijnych.

Obecnie z Wilczopolu Kolonii jest ogrodzone trawiaste boisko piłkarskie, które kiedyś służyło piłkarzom miejscowego klubu, a od kilku lat jest wykorzystywane przez uczniów szkoły podstawowej. Planowana inwestycja obejmuje nie tylko jego modernizację, ale również budowę dwutorowej bieżni z nawierzchnią poliuretanową o długości 100 metrów, piaskownicy do skoku w dal oraz toru przeszkód z elementami do ćwiczeń. W planach jest także wymiana ogrodzenia i bramek oraz budowa wiat dla zawodników, i trybun, z których zmagania sportowe będzie mogło oglądać nawet 200 widzów.

Oferty firm, które chcą wykonać wszystkie prace, są przyjmowane do 16 lipca, a rozbudowany obiekt sportowy w Wilczopolu Kolonii ma być gotowy do końca maja 2021 roku.

Także w Wilczopolu Kolonii zostanie rozbudowana świetlica wiejska, do której będzie dobudowane poddasze użytkowe. Z kolei w sierpniu powinien być ogłoszony przetarg na modernizację, przylegającej do boiska w Wilczopolu Kolonii, drogi z chodnikiem i oświetleniem.

To tylko kilka z wielu inwestycji, zapisanych w projekcie "Kompleksowa rewitalizacja Gminy Głusk", którego wartość kosztorysową szacuje się na ponad 11 milionów złotych. Do 85 procent kosztów netto będzie pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, 10 procent z budżetu państwa, a pozostałe środki to wkład własny Gminy Głusk.

Źródło: IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-boisko-bieznia-trybuny-nowy-obiekt-sportowy-w-wilczopolu-kolonii,23695.html

1 
Powrót