USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Wracają bezpłatne badania mammograficzne

IAS24

Wracają bezpłatne badania mammograficzne
20.07
2020

Wracają bezpłatne badania mammograficzne

W tym miesiącu do gminy Głusk przyjedzie specjalny ambulans, w którym będzie wykonywana bezpłatna mammografia. Badania odbędą się w Mętowie 31 lipca, ale zainteresowane panie już mogą się na nie zapisywać.

Mammobus stanie na placu przy OSP w Mętowie i będzie czekać na pacjentki w czwartkowe popołudnie od 8.00 do 15.00. Rejestracja odbywa się telefonicznie pod numerem: 58 666 24 44 lub na stronie internetowej: www.mammo.pl.
 
Z badań, finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, mogą korzystać kobiety w wieku od 50 do 60 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi, a także nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy.
 
W związku z sytuacją epidemiczną mammografia będzie wykonywana z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. W pracowni będą mogły jednocześnie przebywać tylko trzy pacjentki, po każdym badaniu pomieszczenie, w którym było ono wykonywane będzie dezynfekowane, a przed badaniem medycy będą mierzyć temperaturę i prosić o wypełnienie ankiety. Panie są proszone o zaopatrzenie się w rękawiczki i maseczki ochronne lub przyłbice, korzystanie ze środków do dezynfekcji rąk oraz przybycie na miejsce w wyznaczonym czasie.
 
plakat promujący mammografię
 
Powrót