USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Pieniądze na komputery dla szkół już...

IAS24

Pieniądze na komputery dla szkół już przyznane
27.07
2020

Pieniądze na komputery dla szkół już przyznane

Zaledwie kilka dni po złożeniu wniosku jest decyzja Centrum Projektów Polska Cyfrowa o przyznaniu Gminie Głusk pieniędzy na zakup komputerów dla szkół. Z programu "Zdalna szkoła+" miejscowy samorząd otrzyma prawie 75 tysięcy złotych, które chce wykorzystać jak najszybciej.

Dotacja z unijnego Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa mają wystarczyć na zakup 8 komputerów stacjonarnych i 18 laptopów, które zostaną podzielone między wszystkie szkoły podstawowe w gminie Głusk. Do placówki w Mętowie trafi 10 laptopów, w Kalinówce - 8, Wilczopolu - 2 laptopy i 4 komputery stacjonarne, a w Prawiednikach 4 komputery stacjonarne.

Przetarg na dostawę sprzętu jest już przygotowywany. Gmina chce przekazać komputery potrzebującym tak szybko, jak to będzie możliwe.

W pierwszej edycji programu "Zdalna szkoła" głuski samorząd otrzymał 70 tysięcy złotych, które przeznaczył na zakup 32 laptopów z oprogramowaniem. Najwięcej, bo 18 sztuk trafiło do Mętowa, 6 - do Kalinówki, 5 - do Prawiednik i 3 - do Wilczopola-Kolonii.

 

Źródło: IAS 24 

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-pieniadze-na-komputery-dla-szkol-juz-przyznane,23766.html

Powrót