USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Miejsce spotkań w Żabiej Woli

IAS24

pieniądze
28.07
2020

Miejsce spotkań w Żabiej Woli

W Żabiej Woli powstanie oczekiwane przez mieszkańców miejsce spotkań. Przetarg na jego utworzenie jest ogłoszony, a realizacja inwestycji będzie możliwa dzięki wsparciu Unii Europejskiej.

- To spełnienie postulatu samych mieszkańców, którzy zgłaszali taka potrzebę od dłuższego czasu. Miejsce spotkań powstanie w centrum miejscowości przy nowo wybudowanej drodze - zapowiada wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz.
 
To będzie kompleks rekreacyjny z placem zabaw, siłownią zewnętrzną, boiskiem do piłki siatkowej, stolikiem do gier w szachy i stołem do gry w ping-ponga. Stanie tu także altana i elementy małej architektury, czyli ławki i stojaki na rowery. Cały teren będzie ogrodzony, obsiany trawą i obsadzony krzewami oraz oświetlony z wykorzystaniem solarów. W trosce o bezpieczeństwo korzystających z niego osób zostanie też zamontowany monitoring.Wykonawca robót powinien być wybrany w sierpniu, a termin ich zakończenia jest wyznaczony na 30 kwietnia 2021 roku.
 
To kolejne zadanie, które miejscowy samorząd zrealizuje w ramach wieloletniego programu rewitalizacji gminy Głusk. Jego wartość kosztorysową szacuje się na ponad 11 milionów złotych. Do 85 procent kosztów netto będzie pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, 10 procent z budżetu państwa, a pozostałe środki to wkład własny gminy.
Powrót