USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Nabór tancerzy, wokalistów i muzyków...

IAS24

fragment plakatu
07.09
2020

Nabór tancerzy, wokalistów i muzyków do ZTL "Mały Głusk"

Zespół Tańca Ludowego "Mały Głusk" otwiera nowe grupy. Po raz pierwszy instruktorzy będą pracować nawet z 5-latkami, ale zespół poszukuje również chętnych do uzupełnienia starszych grup oraz składu kapeli.

Pomysł organizacji zajęć z dziećmi w wieku 5 lat wyszedł od ich rodziców. Odpowiadamy na tę propozycję, wierząc, że w przyszłości przez lata to one będą stanowić o sile całego zespołu. Szczególnie mile widziani są chłopcy, których deficyt jest odczuwalny niemalże w każdej grupie. Zajęcia umuzykalniające, połączone z nauką tańców i piosenek ludowych będą się odbywać dwa razy w tygodniu, a pierwsze spotkanie planujemy na 15 września - zapowiada kierownik artystyczny i choreograf ZTL "Mały Głusk" Aleksandra Berecka.
 
Dzięki regularnym zajęciom dziecko może m.in.: poprawić sylwetkę i kondycję, poznać nowe koleżanki i kolegów oraz nauczyć się współdziałania w grupie i dyscypliny. To także okazja występowania w oryginalnych strojach ludowych na scenie, udziału w ogólnopolskich turniejach tanecznych, podróżowania, nie tylko po Polsce oraz poznawania piękna polskiego folkloru.
Te i inne korzyści mogą osiągnąć także ich starsze koleżanki i koledzy w wieku od 6 do 14 lat, którzy chcą uzupełnić skład ZTL "Mały Głusk". Podobnie jak w młodszej grupie, naukę mogą rozpocząć od podstaw.
Zespół poszukuje także muzyków do kapeli i solistów. Kandydaci również nie muszą spełniać specjalnych warunków. Wystarczą chęci i podstawy gry na takich instrumentach jak: skrzypce, altówka, kontrabas, trąbka, klarnet, flet poprzeczny i akordeon. Z kolei soliści będą mieć okazję występowania solo i w grupie.
 
Poza kapelą, która będzie się spotykać raz w tygodniu, zajęcia taneczne będą się odbywać we wtorki i czwartki po południu. Próby najmłodszej grupy są planowane w Szkole Podstawowej numer 47 w Lublinie, a starszych - także w Bibliotece-Centrum Kultury w Dominowie.
 
Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego zainteresowani powinni podjąć decyzje jak najszybciej.
 
Szczegółowe informacje można uzyskać osobiście w Domu Kultury w Dominowie, telefonicznie pod numerem: 792 188 076 albo znaleźć na profilu ZTL "Mały Głusk" na Facebook'u.
Zespół, którego założycielką była w 1983 roku Urszula Obara, w swoim repertuarze ma polskie tańce narodowe - poloneza, kujawiaka z oberkiem i krakowiaka, a także tańce regionalne - lubelskie, opoczyńskie, rzeszowskie, sądeckie i kaszubskie. Grupa prezentuje również widowiska obrzędowe oraz melodie i przyśpiewki z różnych regionów Polski. Jej kierownikiem muzycznym jest Jarosław Wrona.
 
"Mały Głusk" brał udział w konkursach i festiwalach tanecznych, a także koncertował m.in. w Hiszpanii, Grecji, Macedonii, Turcji czy Kazachstanie.
 
Zespół wychował w tradycji ludowej już kilka pokoleń tancerzy, z których część kontynuuje swoją pasję w innych grupach - studenckich czy profesjonalnych, choćby w zespole "Mazowsze". W ich ślady mogą pójść kolejni tancerze, wokaliści i muzycy, którzy teraz dołączą do "Małego Głuska".
Powrót