USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Kolejny awans w prestiżowym rankingu

IAS24

Urząd Gminy Głusk
15.10
2020

Kolejny awans w prestiżowym rankingu

Gmina Głusk liderem województwa lubelskiego wśród gmin wiejskich w rankingu inwestycyjnym Pisma Samorządu Terytorialnego "Wspólnota". W zestawieniu, obejmującym wydatki inwestycyjne w latach 2017 - 2019, Gmina Głusk zajęła 27 miejsce w Polsce z inwestycjami w przeliczeniu na jednego mieszkańca przekraczającymi 2230 złotych.

W poprzednim rankingu "Wspólnoty" Gmina Głusk znalazła się na 46 pozycji, a w zestawieniu za lata 2015 - 2017 zajmowała...234 miejsce.

Wójt Jacek Anasiewicz nie ma wątpliwości, że tak wysoka pozycja w prestiżowym rankingu to efekt wieloletnich inwestycji, współfinansowanych ze źródeł zewnętrznych. - W okresie, który obejmuje najnowsze zestawienie zrealizowaliśmy albo jesteśmy w trakcie realizacji kilkunastu projektów. Pozyskaliśmy na nie prawie 90 milionów złotych dotacji, które pochodziły przede wszystkim z funduszy unijnych - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej wójt Jacek Anasiewicz. Jednocześnie podkreśla, że to zasługa zespołu ludzi, którzy skutecznie pozyskują środki zewnętrzne i właściwie nadzorują realizację inwestycji.

Pismo "Wspólnota" przygotowuje ranking inwestycyjny od prawie 20 lat. Pod uwagę są brane wszystkie wydatki majątkowe, poniesione w ciągu ostatnich trzech lat.

W skali kraju najbardziej efektywną gminą wiejską w zakresie inwestycji w przeliczeniu na jednego mieszkańca jest Kleszczów w województwie łódzkim. Spośród gmin Lubelszczyzny w pierwszej 70-ce zestawienia, poza Gminą Głusk, jest jeszcze tylko Gmina Wilkołaz w powiecie kraśnickim. W całym rankingu zostało uwzględnionych ponad 1,5 tysiąca gmin wiejskich.

żródło: https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-kolejny-awans-w-prestizowym-rankingu,24161.html

Powrót