USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Kultura w kwarantannie

IAS24

Głusecka kultura w kwarantannie- napis na tle kawy i jesiennych liści
10.11
2020

Kultura w kwarantannie

"Głusecka kultura w karantannie" to hasło nowej inicjatywy Biblioteki - Centrum Kultury w Dominowie na czas pandemii. Od tego tygodnia placówka zaprasza do odwiedzania i współtworzenia wirtualnej galerii lokalnych twórców, którzy chcą się podzielić swoimi pasjami.

Bohaterką pierwszej galerii, udostępnionej na profilu BCK w Dominowie na Facebook'u, jest Aleksandra Ryś z Kalinówki. Młoda artystka jest studentką trzeciego roku medycyny i florystką w rodzinnej firmie, która w wolnych chwilach zajmuje się rękodziełem.
 
Kolejne galerie będą się pojawiać na profilu BCK na Facebook'u 2 - 3 razy w miesiącu. Sylwetki następnych twórców są już przygotowywane, ale lista nie jest zamknięta. - Wiemy, że w naszym środowisku jest dość liczna grupa malarek, ale być może znajdą się się również inni lokalni twórcy, z którymi do tej pory nie współpracowaliśmy, a którzy chcą dać się poznać szerszej publiczności - zachęcają autorzy pomysłu.
 
Zainteresowani mogą się w tej sprawie kontaktować z centrum kultury, by ustalić szczegóły przygotowania kolejnych galerii. Informacje można przekazać telefonicznie pod numery: 81 75 19 005 lub 507 667 300.
 
 
(fot. BCK w Dominowie)
Powrót