USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Głusk: Programiści ze szkoły w...

IAS24

Głusk: Programiści ze szkoły w Prawiednikach
19.03
2018

Głusk: Programiści ze szkoły w Prawiednikach

Programowanie robotów wcale nie jest skomplikowane, a może być bardzo pożyteczne. Przekonują się o tym uczniowie Szkoły Podstawowej w Prawiednikach w gminie Głusk, dla których na przykład OzoBoty, mBoty czy robotyka to nie są pojęcia obce.

W zajęciach biorą udział nawet 3-, 4-latki, a także ich koledzy z pozostałych klas szkoły w Prawiednikach. Najmłodsi poznają OzoBoty, czyli jedne z najmniejszych na świecie programowalnych robotów.

Fachowcy twierdzą, że z pozoru mały rozmiar mieści w sobie ogromne możliwości i jest doskonałym narzędziem do nauki podstaw programowania oraz zabawy w rysowanie i rozwiązywanie problemów. Za pomocą kolorowych kodów, na kartce papieru lub tablecie, dzieci programują zadania, które wykonuje robot, a mBot jest „większym bratem” OzoBota.Starsi uczniowie rozwijają swoje zainteresowania i umiejętności informatyczne na zajęciach z robotyki, a na jednej z ostatnim lekcji składali i testowali drukarkę 3D. O tym czy wspólny wysiłek przyniósł pożądany efekt młodzi konstruktorzy przekonają się na kolejnych spotkaniach.

Powrót