USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Głusk: Jest wykonawca drogi do urzędu

IAS24

Głusk: Jest wykonawca drogi do urzędu
12.03
2018

Głusk: Jest wykonawca drogi do urzędu

Gmina Głusk rozpoczyna kolejną inwestycję w ramach Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego. Rozbuduje drogę gminną, prowadzącą do urzędu gminy w Dominowie. Prace będą kosztować prawie 2 miliony 150 tysięcy złotych. Większość środków na ten cel gmina otrzyma z Unii Europejskiej.

Roboty będą prowadzone na odcinku o długości około 1200 metrów od drogi wojewódzkiej 835 Lublin – Biłgoraj do drogi powiatowej Lublin – Skrzynice. Drogowcy mają m.in. poszerzyć jezdnię do 6 metrów, wzmocnić ją dodatkowymi warstwami nakładkami bitumicznymi, wybudować z kostki brukowej chodnik, z którego będą mogli korzystać także rowerzyści oraz uzupełnić czyli dobudować nowe oświetlenie drogowe.Umowa na wykonanie prac jest już podpisana, a termin ich zakończenia jest wyznaczony na 31 sierpnia tego roku.

 

To kolejna inwestycja, którą Gmina Głusk realizuje w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego. Na koniec maja powinien być gotowy nowy chodnik z oświetleniem drogowym przy drodze powiatowej w Wilczopolu, miesiąc później mają się zakończyć prace przy przebudowie drogi gminnej Mętów – Żabia Wola, a do grudnia potrwa budowa chodnika z oświetleniem przy drodze powiatowej Mętów – Prawiedniki.Na wszystkie zadania w ramach LOF samorząd otrzyma około 13 milionów złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.
Powrót