USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Głusk: Konkurs zadań publicznych...

IAS24

Głusk: Konkurs zadań publicznych rozstrzygnięty
19.02
2018

Głusk: Konkurs zadań publicznych rozstrzygnięty

Pięć organizacji, prowadzących działalność pożytku publicznego w gminie Głusk, otrzyma samorządowe pieniądze na realizację tegorocznych zadań publicznych z zakresu kultury fizycznej i sportu oraz kultury, sztuki i tradycji. Samorząd podzielił 112 tysięcy złotych.

Gminny Ludowy Klub Sportowy Głusk otrzyma 65 tysięcy, które ma wykorzystać na szkolenie oraz udział w zawodach piłki nożnej i tenisa stołowego. Kolejne 8 tysięcy złotych trafi do Akademii Footbolisty, która prowadzi zajęcia dla młodych piłkarzy.

 

Gminne środki na inicjatywy kulturalne, w tym organizację imprez i innych wydarzeń, zostały podzielone na trzy organizacje. Zespół Tańca Ludowego „Mały Głusk” samorząd wsparł kwotą 20 tysięcy złotych, kolejne 14 tysięcy przypadło Stowarzyszeniu Dobry Siew” z Wilczopola, a 5 tysięcy otrzyma Stowarzyszenie „Artystyczna Gmina Głusk”.

Decyzje w tej sprawie podjęła w tym tygodniu komisja konkursowa, która taki podział środków zarekomenduje wójtowi.

Wcześniej Gmina Głusk podzieliła także pieniądze na zadania publiczne z zakresu ochrony i promocji zdrowia oraz przeciwdziałanie patologiom społecznym, a także na funkcjonowanie świetlic środowiskowo-terapeutycznych. W tym przypadku 112 tysięcy złotych trafi do trzech organizacji. Stowarzyszenie „Szkoła Marzeń” z Mętowa otrzyma 59 tysięcy, Stowarzyszenie „Promyczek” z Prawiednik – ponad 36 tysięcy, a Stowarzyszenie „Wilczopole na rzecz dzieci i młodzieży” – 17 tysięcy złotych.

Powrót