USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Głusk: Place zabaw do modernizacji

IAS24

Głusk: Place zabaw do modernizacji
19.02
2018

Głusk: Place zabaw do modernizacji

Maluchy z gminy Głusk mają już lepsze warunki rozwoju i nauki w nowych oddziałach przedszkolnych, a jeszcze przed końcem roku szkolnego będą mieć do dyspozycji także nowoczesne place zabaw. Istniejące obiekty przy szkołach podstawowych w Mętowie, Prawiednikach i Wilczopolu Kolonii będą przebudowane, a część kosztów samorząd pokryje ze środków unijnych.

Od kilku miesięcy Gmina Głusk zapewnia w swoich placówkach oświatowych coraz więcej miejsc dla przedszkolaków. Oprócz 5-cio i 6-latków, w nowych oddziałach przedszkolnych, utworzonych przy wymienionych szkołach w ubiegłym roku, przebywa 160 maluchów w wieku 3 i 4 lat. Kolejne grupy zostaną przyjęte po rozbudowie szkoły w Kalinówce. Na przygotowanie pomieszczeń i ich wyposażenie Gmina Głusk pozyskała pieniądze z Unii Europejskiej, a kontynuacją projektu będzie przebudowa placów zabaw i zainstalowanie systemu monitoringu.

 

Nowe place zabaw powstaną w miejscu istniejących obiektów, gdzie po przebudowie pojawią się nowe huśtawki, karuzele, piaskownice i ławki oraz inne elementy małej architektury. Przetarg na dostawę i montaż tych urządzeń oraz wykonanie niezbędnych robót jest już ogłoszony, a termin realizacji został wyznaczony na koniec maja.

Koszt całego projektu „Infrastruktura przedszkolna na terenie Gminy Głusk”, który będzie realizowany do końca 2019 roku, to ponad 1 milion złotych, z czego około 800 tysięcy stanowią środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020.

Powrót