USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Głusk: Coraz więcej narciarzy w...

IAS24

Głusk: Coraz więcej narciarzy w Wilczopolu
19.02
2018

Głusk: Coraz więcej narciarzy w Wilczopolu

Ząb koło Zakopanego to nie tylko najwyżej położona miejscowość w Polsce, skąd pochodzi mistrz olimpijski i jeden z najlepszych skoczków narciarskich na świecie Kamil Stoch, ale także ulubione miejsce wypoczynku uczniów ze Szkoły Podstawowej w Wilczopolu-Kolonii.

Kolejny raz młodzież z gminy Głusk była w tym miejscu podczas tegorocznych ferie, przywożąc z gór mnóstwo wrażeń i nowych umiejętności.narciarze

Znaczną część czasu prawei 50-osobowa grupa z Wilczopola-Kolonii spędziła na stoku, gdzie pod okiem wykwalifikowanej kadry Szkoły Narciarskiej Ząb uczyła się zjeżdżać, hamować i panować nad dwiema deskami. Dla niektórych uczniów była to pierwsza przygoda z nartami, a bardziej zaawansowani doskonalili umiejętności także na Kotelnicy i Rusińskim Wierchu. Wszystkim towarzyszyły duże emocje, a drobne, aczkolwiek prawie bezbolesne upadki były powodem jedynie do śmiechu i zachętą do dalszej jazdy.

wilczopole na nartach

Oprócz harców na śniegu był czas na wiele innych atrakcji, w tym relaks w basenach, z których roztaczały się piękne górskie widoki.

Wielu wrażeń dostarczyła także wizyta w kręgielni i oglądanie po zmroku iluminacji świetlnych w Zakopanem. Bardzo ciekawa okazała się również lekcja geografii na Gubałówce, na którą uczniowie dotarli konno i odwiedziny w szkole im. Heleny Marusarzówny w Zębie. To spotkanie poprowadził nauczyciel wychowania fizycznego Marek Wójcik, który uczył m.in. Kamila Stocha.

(fot. SP w Wilczopolu-Kolonii)

Powrót