USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Głusk: Po przetargu na OZE

IAS24

Głusk: Po przetargu na OZE
01.02
2018

Głusk: Po przetargu na OZE

Gmina Głusk wybrała firmę, która ma dostarczyć i zamontować urządzenia, wykorzystujące odnawialne źródła energii. Kolektory słoneczne, kotły na biomasę i pompy ciepła mają być zainstalowane w ciągu siedmiu miesięcy.

W przetargu na realizację inwestycji, podzielonej na trzy części, wystartowało trzech oferentów. Najkorzystniejszą propozycję złożyła firma z Warszawy i to ona wykona zadanie za ponad 4 miliony 900 tysięcy złotych, a większość środków będzie pochodzić z Unii Europejskiej.

 

Pieniądze te zostaną wykorzystane na zakup i montaż 483 zestawów solarnych, 34 pomp ciepła aerotermalnych, 4 kotłów na biomasę i 2 pomp ciepła geotermalne. – Najszybciej, bo do końca marca, mają być zamontowane kotły i pompy geotermalne. Wykonawca może jednak równocześnie instalować pozostałe urządzenia, a termin zakończenia wszystkich robót jest wyznaczony na koniec sierpnia – mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz.

Właściciele posesji, którzy zadeklarowali udział w projekcie, pokryją niewielką część kosztów, ponieważ większość środków będzie pochodzić z dotacji, którą Gmina Głusk pozyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. To jeden z nielicznych w regionie projektów, obejmujących aż cztery rodzaje nowoczesnych instalacji, który uzyskał dofinansowanie.

Powrót