USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Tańczące z nagrodami

IAS24

Tańczące z nagrodami
20.04
2018

Tańczące z nagrodami

Z nagrodą i sześcioma wyróżnienia wróciły z tegorocznych Wojewódzkich Spotkań Baletowych w Świdniku tancerki z grupy „Domino Jazz”, działającej przy Centrum Kultury i Promocji Gminy Głusk w Dominowie. Podopieczne instruktorki Edyty Sochy startują w tej imprezie od czterech lat, a jubileuszowa, piata edycja spotkań odbyła się w miniony weekend.

Najlepiej wypadła starsza grupa „Domino Jazz”, która w kategorii „zespoły mini Corps de Ballet” w wieku 11 – 14 lat zdobyła trzecie miejsce
Domino Jazz 1 Domino Jazz 2

Jury doceniło także indywidualny talent tancerek z gminy Głusk, przyznając cztery wyróżnienia w młodszej grupie i kolejna dwa ich starszym koleżankom. W pierwszej znalazły się Oliwia Grączyk, Patrycja Krzyżanowska, Weronika Sawicka i Maja Grzanki, natomiast w starszej grupie wyróżnienia otrzymały Marcelina Gospodarek i Sylwia Grzesiak.

Zespół „Domino Jazz” powstał w 2014 roku i od początku prowadzi go instruktorka tańca Edyta Socha. Na pierwszych zajęciach grupa liczyła zaledwie kilka dziewczynek, a obecnie sięga 100. To tancerki w wieku od 5 do 12 lat, które w zależności od stopnia zaawansowania występują w 5 grupach i jak pokazuje ostatnia impreza w Świdniku z powodzeniem konkurują z innymi zespołami z całego województwa.

(fot. arch. CKiP Gminy Głusk w Dominowie)

Powrót