USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Strażackie święto w Majdanie Mętowskim

IAS24

Strażackie święto w Majdanie Mętowskim
09.05
2018

Strażackie święto w Majdanie Mętowskim

Majdan Mętowski był gospodarzem tegorocznych obchodów Dnia Strażaka w gminie Głusk. Uroczystość, która odbyła się w niedzielę 6 maja, była połączona z poświęceniem i oficjalnym przekazaniem miejscowej jednostce samochodu gaśniczego. Świętowanie z udziałem przedstawicieli wszystkich jednostek OSP z gminy Głusk rozpoczęło się mszą świętą w kościele w Wilczopolu. Eucharystii przewodniczył ksiądz Władysław Kowalik, który podczas uroczystości na placu przy strażnicy OSP w Majdanie Mętowskim poświęcił strażacki wóz.

Zgodnie z ceremoniałem komendant gminny Jan Maziarczyk złożył meldunek prezesowi Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP, jednocześnie wójtowi Jackowi Anasiewiczowi, a potem uczestnicy obchodów odśpiewali hymn.
Podczas uroczystości sekretarz gminy Urszula Paździor przypomniała sylwetkę patrona strażaków św. Floriana, a wójt Jacek Anasiewicz podkreślał rolę druhów w ratowaniu życia i mienia w czym strażakom z jednostki w Majdanie Mętowskim pomoże nowy pojazd. Używany średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki DAF zastąpi zdecydowanie straszy wóz, który zostanie sprzedany. Zakup obecnego kosztował około 100 tysięcy złotych, które pochodziły w budżetu gminy. Za decyzję o wydaniu tych pieniędzy dziękował radnym wójt Anasiewicz, wyrażając przy tym nadzieję, by nowy nabytek był jak najrzadziej wykorzystywany w akcjach gaśniczych. 
Oprócz OSP Majdan Mętowski w gminie Głusk podobne jednostki działają w Ćmiłowie, Klinach, Prawiednikach, Mętowie i Wilczopolu. Te dwie ostatnie należą do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, a jednostka w Wilczopolu w przyszłym miesiącu będzie obchodzić swoje 90-lecie. 
 
Powrót