USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Gminni Mistrzowie Ortografii 2018

IAS24

Gminni Mistrzowie Ortografii 2018
22.05
2018

Gminni Mistrzowie Ortografii 2018

Kaja Wicińska ze szkoły w Mętowie i Julia Dąbek z Kalinówki zostały tegorocznymi Mistrzyniami Ortografii. Podczas konkursu, który odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej w Prawiednikach, o tytuł ten w dwóch kategoriach wiekowych walczyło prawie 30 uczniów z gminy Głusk

W związku z reformą oświaty i rozszerzeniem podstawówek o klasy siódme organizatorzy zmagań w tym roku zmienili grupy wiekowe, które w poprzednich edycjach konkursu rozpoczynały się od drugoklasistów. Tym razem rywalizacja odbywała się w kategoriach klas III - IV oraz V - VII. 

Tytuł "Mistrz Ortografii Junior 2018" przypadł Kai Wicińskiej, a na wyróżnienia w kategorii uczniów klas III - IV zasłużyli: jej kolega ze szkoły w Mętowie Mateusz Kamiński, a także Daria Stasiak z Wilczopola oraz reprezentanci gospodarzy ze szkoły w Prawiednikach - Piotr Ciołek, Jakub Węgrzyn i Mikołaj Kamiński.
W grupie uczniów klas V - VII, oprócz mistrzowskiego tytułu dla Julii Dąbek, jury przyznało wyróżnienia dla jej koleżanki z Kalinówki Ewy Krzyszychy, a także Jakuba Szabata i Ady Wiśniowskiej z Prawiednik oraz Szymona Kłody i Kariny Wicińskiej z Mętowa. 

Koordynatorami i pomysłodawczyniami konkursu były nauczycielki PSP w Prawiednikach - Beata Jeleniewska i Anna Krysa. 
Powrót