USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Szkoła Podstawowa w Kalinówce będzie...

IAS24

Szkoła Podstawowa w Kalinówce będzie mieć patrona
24.05
2018

Szkoła Podstawowa w Kalinówce będzie mieć patrona

Szkoła Podstawowa im. 100-lecia Niepodległości Polski w Kalinówce. Taką nazwę będzie mieć ostatnia placówka w gminie Głusk, która do tej pory nie miała swojego patrona. Podczas sesji w czwartek 24 maja rada gminy zatwierdziła wniosek w tej sprawie, złożony przez społeczność szkolną.

"100-lecie Niepodległości" to wspólna decyzja uczniów, ich rodziców i nauczycieli, podjęta po wielomiesięcznych konsultacjach. Wśród pierwszych propozycji były także postaci biskupa Władysława Gorala, księdza Jana Twardowskiego i Marii Skłodowskiej-Curie i Lotników Polskich, a w dalszym etapie selekcji także Maria Curie-Skłodowska, czy nawet Robert Lewandowski. Ostatecznie cała społeczność szkolna wybrała "100-lecie Niepodległości Polski" i taką decyzję zatwierdziła w czwartek Rada Gminy Głusk, do której należał ostateczny głos w sprawie wyboru patrona. 

Oficjalne nadanie imienia szkole w Kalinówce jest planowane w październiku, razem z uroczystym zakończeniem rozbudowy placówki i obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Podczas czwartkowej sesji radni postanowili również przekazać Powiatowi Lubelskiemu prawie 220 tysięcy złotych na budowę ponad 800 metrów chodnika w Klinach. Powstanie on m.in. w rejonie miejscowej świetlicy, remizy i sklepu, a wykonaniem robót zajmie się Zarząd Dróg Powiatowych w Bełżycach. 

Na wniosek mieszkańców rada gminy zgodziła się także na nadanie nazwy ul. Rodzinna jednej z nowych dróg w Ćmiłowie. 
Powrót