USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 I Amatorski Turniej Tańca...

IAS24

I Amatorski Turniej Tańca Towarzyskiego w Mętowie
15.06
2018

I Amatorski Turniej Tańca Towarzyskiego w Mętowie

Takiej imprezy w Mętowie jeszcze nie było. W sobotę 9 czerwca miejscowa szkoła podstawowa gościła uczestników I Amatorskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego dla początkujących.

Z zaproszenia organizatorów skorzystało około 200 tancerzy z całego województwa lubelskiego, w tym gospodarze ze Szkoły Podstawowej w Mętowie, gdzie odbywają się zajęcia taneczne. Prowadzi je Milena Domino, która uczy tańca także dzieci z przedszkoli w Dominowie w gminie Głusk. 

- Pomysłodawcami turnieju byli moi podopieczni, którzy występowali wcześniej na podobnych imprezach w różnych miejscach. Postanowili jednak, że chcą się pokazać także przed rodzimą publicznością, dlatego chętnie przystałam na ich propozycję. Jej realizacja nie była łatwa, ale wszystko udało się zorganizować dzięki niesamowitej pomocy rodziców młodych tancerzy i samych zainteresowanych - podkreśla Milena Domino.

W konkursowe szranki stanęli wykonawcy m.in. z Biłgoraja, Bychawy, Lublina czy Wysokiego, którzy rywalizowali w trzech blokach. W jednym z nich walczyli o Puchar Wójta Gminy Głusk, a w innym - o Puchar Starosty Lubelskiego. Czołowe miejsca w kilku kategoriach zajęli uczniowie z Mętowa, w tym grupa "Super Heroes", która wygrała turniej zespołów do 9 lat, a występowała pod szyldem Szkoły Tańca Mileny Domino.

W programie imprezy znalazł się również niezwykle widowiskowy pokaz akrobatów ze "Strefy Wysokich Lotów" Parku Trampolin w Lublinie. 

Chociaż możliwość skonfrontowania umiejętności z rówieśnikami z różnych części regionu była ważna, żaden z uczestników nie wyjechał z Mętowa z pustymi rękami. Dzięki hojności sponsorów wszyscy tancerze zostali obdarowani upominkami.

Powrót