USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Otwarcie nowych placów zabaw

IAS24

Otwarcie nowych placów zabaw
13.06
2018

Otwarcie nowych placów zabaw

Najmłodsi mieszkańcy gminy Głusk mają do dyspozycji nowe place zabaw. Uroczyste otwarcie obiektów, które powstały przy szkołach w Wilczopolu-Kolonii i w Mętowie odbyło się w niedzielę 10 czerwca.

Zanim dzieci opanowały huśtawki, karuzele, piaskownice i inne urządzenia, poświęcili je miejscowi proboszczowie, a świadkami uroczystości byli przedstawiciele gminnych władz samorządowych. Obiekt w Wilczopolu-Kolonii poświęcił proboszcz parafii w Wilczopolu ksiądz Robert Muszyński, natomiast w Mętowie - proboszcz parafii z pobliskiego Ćmiłowa ksiądz Józef Czerwieniec. Z kolei symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali m.in. wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz, jego zastępca Bogusław Kukuryk, sekretarz Urszula Paździor i dyrektor Samorządowego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół Anna Grzywaczewska, a także dyrektorzy obydwu placówek oraz przedstawiciele rodziców i dzieci. 

Otwarcie placów zabaw było połączone z festynem rodzinnym, na który złożyły się występy taneczne, wokalne, recytatorskie, teatralne i kabaretowe, pokazy służb mundurowych oraz konkursy i patriotyczne warsztaty plastyczne, nawiązujące do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie zabrakło też zawodów sprawnościowych, degustacji lokalnych smakołyków i zabaw na dmuchanych zjeżdżalniach. 

Oprócz Wilczopola-Kolonii i Mętowa kolejny plac zabaw mają dzieci z Prawiednik, a czwarty powstanie przy Szkole Podstawowej w Kalinówce, po zakończeniu jej rozbudowy.

Modernizacja wymienionych obiektów jest współfinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 - 2020.

 

 

Powrót