Jesteś na: Aktualności IAS24 Otwarcie nowych placów zabaw

IAS24   Odsłuchaj

Otwarcie nowych placów zabaw

Najmłodsi mieszkańcy gminy Głusk mają do dyspozycji nowe place zabaw. Uroczyste otwarcie obiektów, które powstały przy szkołach w Wilczopolu-Kolonii i w Mętowie odbyło się w niedzielę 10 czerwca.

Zanim dzieci opanowały huśtawki, karuzele, piaskownice i inne urządzenia, poświęcili je miejscowi proboszczowie, a świadkami uroczystości byli przedstawiciele gminnych władz samorządowych. Obiekt w Wilczopolu-Kolonii poświęcił proboszcz parafii w Wilczopolu ksiądz Robert Muszyński, natomiast w Mętowie - proboszcz parafii z pobliskiego Ćmiłowa ksiądz Józef Czerwieniec. Z kolei symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali m.in. wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz, jego zastępca Bogusław Kukuryk, sekretarz Urszula Paździor i dyrektor Samorządowego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół Anna Grzywaczewska, a także dyrektorzy obydwu placówek oraz przedstawiciele rodziców i dzieci. 

Otwarcie placów zabaw było połączone z festynem rodzinnym, na który złożyły się występy taneczne, wokalne, recytatorskie, teatralne i kabaretowe, pokazy służb mundurowych oraz konkursy i patriotyczne warsztaty plastyczne, nawiązujące do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie zabrakło też zawodów sprawnościowych, degustacji lokalnych smakołyków i zabaw na dmuchanych zjeżdżalniach. 

Oprócz Wilczopola-Kolonii i Mętowa kolejny plac zabaw mają dzieci z Prawiednik, a czwarty powstanie przy Szkole Podstawowej w Kalinówce, po zakończeniu jej rozbudowy.

Modernizacja wymienionych obiektów jest współfinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 - 2020.

 

 

Powrót