USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Rozbudowa szkoły w Kalinówce

IAS24

Rozbudowa szkoły w Kalinówce
02.08
2018

Rozbudowa szkoły w Kalinówce

Budynek Szkoły Podstawowej w Kalinówce w gminie Głusk jest coraz większy. Prace przy rozbudowie obiektu są zaawansowane i powinny się zakończyć zgodnie z planem, czyli przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Wartość całej inwestycji to ponad 16,5 miliona złotych, z czego większość Gmina Głusk pozyskała z Unii Europejskiej.

- Wykonawca robót prowadzi je jednocześnie na kilku frontach – od elewacji, przez prace instalacyjne, tynki i podłoża, po odwierty do pomp ciepła – relacjonuje wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz.

Szkoła w Kalinówce będzie mieć dodatkową kondygnację na najnowszej części istniejącego budynku i część z pomieszczeniami dydaktycznymi oraz salę sportową z prawdziwego zdarzenia. Pierwsza część inwestycji ma być zrealizowana w tym roku, a sala sportowa powinna być gotowa w grudniu 2019 roku.

Dobudowane piętro będzie mieć ponad 250 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, a w dodatkowym skrzydle będą kolejne ponad 2 tysiące metrów. W sali sportowej uczniowie będą mieć boisko o wymiarach 12 x 24 metry z widownią na 90 miejsc, szatniami i łazienkami oraz siłownią, salą do gimnastyki korekcyjnej i widokową antresolą, a budynek będzie wyposażony w panele fotowoltaiczne i pompy ciepła.

Do 85 procent kosztów netto tej inwestycji będzie pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

RPO WL

Powrót