USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Przedszkolaki na medal

IAS24

Przedszkolaki na medal
20.06
2018

Przedszkolaki na medal

Dzieci z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej w Mętowie w czołówce konkursu Kuriera Lubelskiego „Przedszkole na medal”. W kategorii grup przedszkolnych drugie miejsce w powiecie zajęły „Biedronki”, a na trzecim uplasowały się „Motylki”.

Głosowanie na najlepsze przedszkola, najbardziej lubiane nauczycielki i najbardziej sympatyczne grupy przedszkolne zakończyło się w maju, a oficjalne podsumowanie plebiscytu odbyło się we wtorek 19 czerwca na Zamku Lubelskiem. 

"Biedronki" z Mętowa, których wychowawczynią jest Marta Stefańczyk, miały szanse nawet na wygranie konkursu, ale do pierwszego miejsca zabrakło im zaledwie 5 głosów. Zwycięzcą okazały się "Słoneczka" z Niedrzwicy Dużej, które zdobyły 451 punktów. 

Na trzecim miejscu uplasowały się"Motylki", którymi opiekują się Agnieszka Stadnik i Katarzyna Brzuszkiewicz, ale w pierwszej ósemce znalazły się także pozostałe cztery grupy z Mętowa, zgłoszone do konkursu. Piąte miejsce zajęły "Tygryski" (op. Magdalena Ziętek i Sylwia Mazur), szóste - "Żuczki" (op. Renata Skałecka), siódme - "Żabki" (op. Monika Dudziak i Paulina Tokarska", a na ósmej pozycji udział w konkursie zakończyły "Pszczółki" (op. Katarzyna Kasprzak). 

W kategorii przedszkoli głosy za kandydaturą oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej w Mętowie wystarczyły na zajęcie piątego miejsca w powiecie lubelskim. 

Powrót