USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Rada zgodnie za absolutorium

IAS24

Rada zgodnie za absolutorium
29.06
2018

Rada zgodnie za absolutorium

Wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz ma absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Za uchwałą w tej sprawie zagłosowali wszyscy radni, uczestniczący w sesji, która odbyła się w czwartek 28 czerwca.

2017 rok był dla miejscowego samorządu bardzo pracowity, a efektem jest systematyczna poprawa gminnej infrastruktury drogowej, kanalizacyjnej czy wodociągowej. Wójt Jacek Anasiewicz cieszy, się że prawie wszystkie inwestycje zaplanowane w ubiegłorocznym budżecie udało się zrealizować w całości lub przynajmniej je rozpocząć, a większość pieniędzy na ten cel pozyskać ze źródeł zewnętrznych.

 Wśród najważniejszych wymienia rozbudowę sieci kanalizacyjnej w Abramowicach Prywatnych i Kalinówce, współfinansowaną ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, modernizację gminnej sieci wodociągowej i wiele zadań drogowych. W tej ostatniej grupie, m.in. przy wsparciu budżetu państwa, zostały przebudowane ponad 3 kilometry drogi Kazimierzówka – Kliny.

 W ubiegłym roku rozpoczęła się również rozbudowa Zespołu Szkół w Kalinówce, a OSP Wilczopole otrzymała nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Budowa dodatkowych sal dydaktycznych i sali gimnastycznej w Kalinówce to inwestycja warta ponad 16,5 miliona złotych, z czego większość Gmina Głusk pozyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Z kolei samochód dla strażaków z Wilczopola został zakupiony w ramach większego projektu, którego liderem był Zarząd Wojewódzki Związku OSP RP, a współfinansowanego także ze środków unijnych.
Plan wydatków na 2017 rok został wykonany w około 97 procentach, a dochodów na poziomie 102 procent.
Powrót