USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Śladami mundialu

IAS24

Śladami mundialu
30.07
2018

Śladami mundialu

Reprezentacja Gminy Głusk najlepsza w”Mini mundialu sołeckim”.W dniu finału Mundialu 2018 także sołtysi z powiatu lubelskiego stanęli do walki. W niedzielę 15 lipca wzięli udział w rywalizacji w ramach szóstego Pikniku Sołeckiego, zorganizowanego przez Lokalną Grupę Działania „Kraina wokół Lublina”.

W składzie zwycięskiej drużyny znaleźli się – sołtys Kalinówki Renata Ryś, sołtys Głuszczyzny Henryk Mituła i sołtys Nowin Jan Kukuryka. W nagrodę otrzymali sprzęt sportowy, z którego jednak sami nie zrobią użytku. Postanowili bowiem, że przekażą go jako nagrodę w konkursie dla dzieci, który ma się odbyć podczas tegorocznych dożynek w Dominowie.
Podczas niedzielnego pikniku Gminę Głusk reprezentowali także sołtysi z Abramowic Prywatnych, Dominowa, Kazimierzówki, Majdanu Mętowskiego, Prawiednik, Wilczopola, Wólki Abramowickiej i Żabiej Woli.
Łącznie impreza zgromadziła ponad 200 sołtysów z 15 gmin powiatu lubelskiego, a spotkanie było m.in. okazją do podsumowania konkursu inicjatyw sołeckich. Spośród 10 propozycji w kategorii inwestycji wygrała modernizacja budynku Centrum Kultury Wiejskiej w Zaraszowie Kolonii, a wśród przedsięwzięć nieinwestycyjnych – „Misterium Męki Pańskiej” w wykonaniu mieszkańców wsi Moszna.
Powrót