USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Czysta energia zgodnie z planem

IAS24

Czysta energia zgodnie z planem
30.07
2018

Czysta energia zgodnie z planem

Z pomp ciepła i kotłów na biomasę, kupionych i zamontowanych dzięki wsparciu Unii Europejskiej, mieszkańcy gminy Głusk już korzystają. Ostatnia część projektu, obejmująca popularne solary zostanie dokończona w ciągu kilku najbliższych tygodni.

- Prace idą zgodnie z planem i termin ich zakończenia nie jest zagrożony. Już wiosną firma, która wygrała przetarg zainstalowała pompy ciepła i kotły, a teraz kończy montaż kolektorów słonecznych. Wszystko wskazuje na to, że prace zostaną wykonane do końca sierpnia – mówi wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz.

 W sumie chodzi o zakup i montaż 483 zestawów solarnych, 34 pomp ciepła aerotermalnych, 4 kotłów na biomasę i 2 pomp ciepła geotermalnych. Wszystko będzie kosztować ponad 4 miliony 900 tysięcy złotych, ale właściciele posesji, którzy zadeklarowali udział w projekcie, pokryją niewielką część kosztów. Większość środków będzie pochodzić z dotacji, którą Gmina Głusk pozyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

To jeden z nielicznych w regionie projektów, obejmujących aż cztery rodzaje nowoczesnych instalacji, który uzyskał dofinansowanie.

 

Powrót