USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Po nagrody za wieńce dożynkowe

IAS24

Po nagrody za wieńce dożynkowe
27.08
2018

Po nagrody za wieńce dożynkowe

Organizatorzy Dożynek Gminy Głusk zamykają powoli listę uczestników tegorocznego konkursu wieńców. Grupy reprezentujące sołectwa lub ogródki działkowe mają czas na przesłanie zgłoszeń do najbliższego piątku, a wyniki będą ogłoszone w drugą niedzielę września.

Prace powinny nawiązywać formą do tradycji dawnych wieńców dożynkowych, ale mogą to być również kosze pełne płodów rolnych. Jury będzie je oceniać, biorąc pod uwagę dobór barw, kompozycję i architekturę bryły oraz różnorodność materiałów, przy czym wieńce ozdobione dekoracjami z tworzyw sztucznych nie będą brane pod uwagę.

Każde sołectwo i ogródek działkowy może zgłosić do konkursu tylko jedną pracę, a w zgłoszeniu powinien się znaleźć m.in. opis jej wykonania. Zgłoszenia są przyjmowane do 31 sierpnia osobiście w Centrum Kultury w Dominowie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: centrumkultury@glusk.pl.

Rozstrzygnięcie konkursu będzie jednym z elementów dorocznego święta plonów, które odbędzie się w centrum gminy Głusk w Dominowie 9 września. Gwiazdami dożynek będą zespół „News” i Adam Chrola, a tradycyjny stół wiejski z lokalnymi przysmakami przygotowują w tym roku sołectwa Kalinówka, Kliny i Majdan Mętowski.

 
Powrót