USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 W dożynkowym korowodzie

IAS24

W dożynkowym korowodzie
28.08
2018

W dożynkowym korowodzie

Agnieszka Dziachan z Kalinówki i Michał Zyska z Kazimierzówki poprowadzą korowód uczestników tegorocznych Dożynek Gminy Głusk. Święto plonów odbędzie się w niedzielę 9 września w Dominowie, a wśród gwiazd dożynkowego festynu będą Adam Chrola i zespół „News”.

Starostowie dożynek są absolwentami Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Agnieszka Dziachan razem z rodzicami i braćmi prowadzi gospodarstwo o powierzchni 110 hektarów, nastawione na uprawę pszenicy, rzepaku, kukurydzy i buraków cukrowych. Michał Zyska wspólnie z żoną gospodaruje na 100 hektarach ziemi, na których także uprawia pszenicę, rzepak, kukurydzę i buraki cukrowe.

Obydwoje będą pełnić jedne z najważniejszych funkcji podczas tegorocznego święta plonów, które zgodnie z tradycją będzie połączone z konkursem wieńców dożynkowych. Sołectwa i ogródki działkowe, które jeszcze nie zgłosiły swoich propozycji, mogą to zrobić do piątku 31 sierpnia osobiście w Centrum Kultury w Dominowie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: centrumkultury@glusk.pl.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w popołudniowej części dożynkowego festynu. Świętowanie rozpocznie się dziękczynną mszą świętą, a w części artystycznej wystąpią lokalne grupy wokalne i muzyczne. Tradycyjny stół wiejski z lokalnymi przysmakami przygotowują w tym roku sołectwa Kalinówka, Kliny i Majdan Mętowski, a wieczorem wystąpią zespół „News” i Adam Chrola.
Powrót