USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Nowe świadczenie dla rodzin z dziećmi

IAS24

Nowe świadczenie dla rodzin z dziećmi
31.08
2018

Nowe świadczenie dla rodzin z dziećmi

Gmina Głusk będzie wspierać rodziny z małymi dziećmi, które chcą je posłać do powstających żłobków. Zgodnie z uchwałą, którą radni przyjęli na sesji w czwartek 30 sierpnia, w tym roku nowe świadczenie będzie wynosić 300 złotych, a w 2019 wzrośnie o kolejnych 50 złotych.

- Na razie w gminie nie mamy żłobków, ale właśnie powstają trzy takie prywatne placówki. Wśród naszych nowych mieszkańców jest dużo młodych rodzin z małymi dziećmi i w ten sposób chcemy odpowiedzieć na ich potrzeby – mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz.

Szacuje się, że z nowego świadczenia może skorzystać około 50 – 60 dzieci, a gmina wyda na ten cel w tym roku około 18 tysięcy złotych.

Podczas czwartkowej sesji rada zgodziła się również na zawarcie porozumienia z Powiatem Lubelskim w sprawie rozszerzenia inwestycji w Nowinach. Chodzi o przebudowę drogi powiatowej w tej miejscowości, przy której gmina chce wybudować za unijne pieniądze, w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, chodnik z oświetleniem. Teraz zakres robót ma być rozszerzony o nową nawierzchnię na odcinku o długości 1,5 kilometra, którą już z własnych środków miałyby sfinansować samorządy gminny i powiatowy.
Powrót