USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Festyn w nowym centrum w Kalinówce

IAS24

Festyn w nowym centrum w Kalinówce
31.08
2018

Festyn w nowym centrum w Kalinówce

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Głusk po raz pierwszy odbędzie się nie w Dominowie, lecz w Kalinówce. Okazja jest szczególna, ponieważ zawody w sobotę 1 września będą jednym z elementów festynu, połączonego z otwarciem nowego centrum sportu i rekreacji.

Do rywalizacji zgłosiło się siedem zespołów: „Tiki Taka”, „Trans Audyt” i „Homer” Kalinówka, „Jutrzenka” Ćmiłów, FC Mętów, „Old Boye” GLKS Głusk i „Ave” Głuszczyzna, który broni mistrzowskiego tytułu, wywalczonego przed rokiem. Turniej będzie się odbywać systemem „każdy z każdym”, a pierwsze mecze są planowane na 9.00.
 
Po zakończeniu zmagań, około 15.00, rozpocznie się festyn, podczas którego nastąpi uroczyste poświęcenie placu zabaw, siłowni zewnętrznej i boiska oraz zmodernizowanej drogi dojazdowej do nowego centrum w Kalinówce.

Na placu zabaw dzieci mają do dyspozycji m.in. piaskownicę, huśtawki i bujaki, a na siłowni – rowerek, orbitrek i inne urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Obok stoi również kontener z szatniami i sanitariatami. Teren jest oświetlony i monitorowany. Wszystko kosztowało ponad 400 tysięcy złotych, z czego 300 tysięcy to pieniądze z unijnego programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, które Stowarzyszenie „Nasza szkoła” w Kalinówce we współpracy z Gminą Głusk pozyskało za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Kraina wokół Lublina”.

W przygotowaniu boiska znaczny wpływ mieli mieszkańcy Kalinówki z sołtysem Renatą Ryś i członkami rady sołeckiej oraz miejscowym radnym Piotrem Łucką. Gmina zadbała o materiały i wybudowała ogrodzenie, natomiast większość robót przy sianiu trawy i jej utrzymaniu wzięli na siebie mieszkańcy.

Z własnych środków samorząd przebudował także ul. Lipową, prowadzącą do centrum sportu i rekreacji w Kalinówce oraz przygotował parking. Ta część inwestycji kosztowała ponad 670 tysięcy złotych.

Organizatorzy sobotniego festynu sugerują gościom zabranie ze sobą koców piknikowych, bo oprócz emocji sportowych zapraszają na dmuchańce, malowanie twarzy, animacje, grochówkę i lody.

 

Powrót