USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Orkiestra dla niepodległej w filharmonii

IAS24

Orkiestra dla niepodległej w filharmonii
26.09
2018

Orkiestra dla niepodległej w filharmonii

Muzycy Orkiestry Dętej Gminy Głusk będą mieć okazję zaprezentowania swoich umiejętności w Filharmonii Lubelskiej.

W czwartek 27 września o 18.00 odbędzie się koncert „Dla Niepodległej”, organizowany przez Kuratorium w Lublinie, w którym zespół z gminy Głusk zagra razem z Młodzieżową Orkiestrą Dętą „Henryczki” z Bychawy.

Obydwie grupy muzyków łączy osoba Dariusza Lewandowskiego, który jest ich kapelmistrzem. Pod jego batutą zespoły wykonają wiązankę utworów żołnierskich.

Orkiestra Dęta Gminy Głusk powstała z inicjatywy byłego nauczyciela muzyki w Szkole Podstawowej w Mętowie Henryka Skórskiego, który opiekuje się zespołem razem z Dariuszem Lewandowskim – trębaczem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie oraz multiinstrumentalistą Jackiem Szpunarem.

W swoim instrumentarium zespół ma: trąbki, saksofony, puzony, klarnety, bęben i werble. Gra na nich ponad 30 muzyków z Ćmiłowa, Dominowa, Głuszczyzny, Mętowa, Prawiednik i z Lublina, z których najmłodsi mają po 7 – 9 lat. Członkami grupy są także rodzice z dziećmi, dzięki czemu orkiestra ma nie tylko rodzinny, ale również wielopokoleniowy charakter.

Lista muzyków w niej występujących nie jest zamknięta. Osoby, które chcą dołączyć do orkiestry mogą to zrobić na jednej z prób, które odbywają się od poniedziałku do czwartku w centrum kultury w Dominowie.

Powrót