Jesteś na: Aktualności IAS24 Będą kolejne dotacje na nowe inwestycje

IAS24   Odsłuchaj

Będą kolejne dotacje na nowe inwestycje

Gmina Głusk otrzyma dofinansowanie na budowę świetlic. Nowe placówki powstaną w Ģłuszczyźnie i Kazimierzówce, a większość pieniędzy na te inwestycje będzie pochodzić z funduszy unijnych.

Obydwie świetlice zostaną wybudowane od podstaw na działkach, które należą do gminy. Będą w nich m.in. sale na spotkania i imprezy okolicznościowe oraz zaplecze kuchenne i sanitarne. – Na razie jest ogłoszona lista projektów, które otrzymają dofinansowanie. Czekamy teraz na podpisanie umowy o przyznaniu dotacji z Urzędem Marszałkowskim w Lublinie, a potem ogłosimy przetarg. Trudno przewidzieć kiedy to się stanie, ponieważ teraz rynek inwestycyjny jest trudny. Firmy budowlane mają dużo zleceń, a ich koszty są dość wysokie. Dlatego będziemy obserwować sytuację, by wybrać najlepszy moment na poszukiwania wykonawców – mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz.

Jego zdaniem umowa o przyznaniu dofinansowania powinna być podpisana do końca bieżącego roku, natomiast przetarg ogłoszony w 2019. Na realizację inwestycję samorząd będzie mieć dwa lata od podpisania umowy z urzędem marszałkowskim.

Szacuje się, że budowa obydwu świetlic może kosztować około 1 miliona 600 tysięcy złotych, z czego 1 milion to środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

W ten sposób kwota dotacji, pozyskanych przez Gminę Głusk w ciągu ostatnich dwóch lat z funduszy unijnych sięgnęła 57 milionów złotych. To m.in. pieniądze na budowę dróg i kanalizacji, rozbudowę szkół i przedszkoli, zakup i montaż odnawialnych źródeł energii oraz wiele innych inwestycji, podnoszących komfort życia mieszkańców.

Powrót