USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Będą kolejne dotacje na nowe inwestycje

IAS24

Będą kolejne dotacje na nowe inwestycje
08.10
2018

Będą kolejne dotacje na nowe inwestycje

Gmina Głusk otrzyma dofinansowanie na budowę świetlic. Nowe placówki powstaną w Ģłuszczyźnie i Kazimierzówce, a większość pieniędzy na te inwestycje będzie pochodzić z funduszy unijnych.

Obydwie świetlice zostaną wybudowane od podstaw na działkach, które należą do gminy. Będą w nich m.in. sale na spotkania i imprezy okolicznościowe oraz zaplecze kuchenne i sanitarne. – Na razie jest ogłoszona lista projektów, które otrzymają dofinansowanie. Czekamy teraz na podpisanie umowy o przyznaniu dotacji z Urzędem Marszałkowskim w Lublinie, a potem ogłosimy przetarg. Trudno przewidzieć kiedy to się stanie, ponieważ teraz rynek inwestycyjny jest trudny. Firmy budowlane mają dużo zleceń, a ich koszty są dość wysokie. Dlatego będziemy obserwować sytuację, by wybrać najlepszy moment na poszukiwania wykonawców – mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz.

Jego zdaniem umowa o przyznaniu dofinansowania powinna być podpisana do końca bieżącego roku, natomiast przetarg ogłoszony w 2019. Na realizację inwestycję samorząd będzie mieć dwa lata od podpisania umowy z urzędem marszałkowskim.

Szacuje się, że budowa obydwu świetlic może kosztować około 1 miliona 600 tysięcy złotych, z czego 1 milion to środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

W ten sposób kwota dotacji, pozyskanych przez Gminę Głusk w ciągu ostatnich dwóch lat z funduszy unijnych sięgnęła 57 milionów złotych. To m.in. pieniądze na budowę dróg i kanalizacji, rozbudowę szkół i przedszkoli, zakup i montaż odnawialnych źródeł energii oraz wiele innych inwestycji, podnoszących komfort życia mieszkańców.

Powrót