USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Szkolne święto w Kalinówce

IAS24

Szkolne święto w Kalinówce
12.10
2018

Szkolne święto w Kalinówce

Szkoła Podstawowa w Kalinówce ma już patrona, a teraz otrzyma także sztandar. Jego oficjalne poświęcenie, połączone z uroczystym nadaniem szkole imienia 100-lecia Niepodległości i otwarciem nowego budynku, odbędzie się w niedzielę 14 października.

Uroczystość rozpocznie w południe msza święta w kościele parafialnym w Kazimierzówce. Po eucharystii, już w szkole w Kalinówce, odbędzie się prezentacja i poświęcenie sztandaru, a potem część artystyczna i odsłonięcie pamiątkowej tablicy.

Wybór patrona to wspólna decyzja uczniów, ich rodziców i nauczycieli, podjęta po wielomiesięcznych konsultacjach. Wśród pierwszych propozycji były także postaci biskupa Władysława Gorala, księdza Jana Twardowskiego i Marii Skłodowskiej-Curie i Lotników Polskich, a w dalszym etapie selekcji także Marii Curie-Skłodowskiej, czy nawet Roberta Lewandowskiego. Ostatecznie cała społeczność szkolna wybrała „100-lecie Niepodległości Polski”.

Tę decyzję pod koniec maja zatwierdziła Rada Gminy Głusk, a od 1 września szkoła posługuje się imieniem patrona. W najbliższą niedzielę odbierze uroczyście sztandar, ufundowany przez społeczność szkolną.

Uroczystość będzie również okazją do oficjalnego otwarcia nowej części budynku szkolnego, który został rozbudowany dzięki wsparciu Unii Europejskiej. – Warunki nauki dla uczniów i pracy dla nauczycieli zmieniły się diametralnie. Najważniejsza zaleta to mnóstwo przestrzeni i choć wyposażenie pracowni nie jest jeszcze kompletne to będziemy je systematycznie uzupełniać – zapowiada dyrektor SP w Kalinówce Małgorzata Guellard.

Nowa kondygnacja została dobudowana do najnowszej części istniejącego wcześniej budynku, a oprócz tego przy szkole w Kalinówce powstaje jeszcze sala sportowa z prawdziwego zdarzenia, która ma być gotowa pod koniec 2019 roku.

Powrót