USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności IAS24 Wybory rozstrzygnięte

IAS24

Wybory rozstrzygnięte
22.10
2018

Wybory rozstrzygnięte

Jacek Anasiewicz pozostanie wójtem gminy Głusk. W niedzielnych wyborach samorządowych poparło go 3 tysiące 143 wyborców, czyli 65 procent głosujących. Na jego kontrkandydatkę Renatę Bielecką zagłosowało 1 tysiąc 685 osób.

- Pracowaliśmy ciężko na taki wynik przez całą mijająca kadencję. Było bardzo dużo inwestycji i nasi mieszkańcy to docenili. Warto podkreślić także 59-procentową frekwencję, jakiej nie było w żadnych poprzednich wyborach – ocenia w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową wójt Anasiewicz, który będzie pełnić tę funkcję szóstą kadencję.
 
W wyborach do rady gminy w 14 okręgu wyborczym Anna Mordzińska i Mariusz Stępień uzyskali po 149 głosów i do rozstrzygnięcia było potrzebne losowanie. Ostatecznie mandat obejmie Anna Mordzińska, zgłoszona przez Komitet Wyborczy Wyborców Jacka Anasiewicza. Oprócz niej w nowej radzie ten sam komitet będą reprezentować: Bożena Stojak, Andrzej Gorzel, Grażyna Bolibok, Elżbieta Chylińska, Halina Maliszewska, Jadwiga Wójcik, Sylwia Jurek i Jan Kukuryka. Mandaty obejmą również Renata Ryś, Piotr Rodak i Piotr Łucka zgłoszeni przez Komitet Wyborczy Wyborców Niezależni, Tomasz Mordel z Komitetu Wyborczego Wyborców Kliny-Majdan, Konrad Borzęcki z Komitetu Wyborczego Wyborców „Przyszłość i Lokalny Rozwój” oraz Dariusz Gałan, startujący z własnego komitetu.
 
Debiutantami w nowej radzie będą Elżbieta Chylińska, Renata Ryś i Piotr Rodak.
Powrót